tel +48 504-026-375

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Akcja zima – proste porady jak przygotować auto do zimy:

Zimą, gdy wokół jest mnóstwo śniegu, jeździ się po lodzie, a nadwozie narażone jest na solne kąpiele, warto zadbać o samochód, by służył nam jak najdłużej i nie zawiódł w awaryjnej sytuacji. Jak zadbać o auto zimą?

Myjnia samochodowaKaroseria. Na wizytę w myjni wybierzmy najlepiej dzień, gdy temperatura jest dodatnia. Nie wybierajmy najtańszego, podstawowego programu mycia. Taki jest dobry na lato, gdy nasze auto zaraz zostanie osuszone przez słońce. Zimą zainwestujmy w woskowanie - ochroni ono nasze auto przed zgubnym działaniem soli, która wysypywana jest na drogi. Gdy już umyjemy auto, osuszmy uszczelki w drzwiach. Jeżeli tego nie zrobimy, mogą przymarznąć i będziemy musieli wsiadać do auta przez... bagażnik

Płynu do spryskiwaczy. Jeżeli jakimś sposobem mamy jeszcze w zbiorniku płyn letni, rozcieńczmy go z zimowym, najlepiej koncentratem na bardzo niskie temperatury. W przeciwnym wypadku narazimy przewody, którymi doprowadzany jest płyn do spryskiwaczy, na zamarznięcie.

Odśnież całe auto, pamiętajmy, by śnieg usunąć także z dachu i maski samochodu. Gdy tego nie zrobimy, odrywające się z samochodu płaty mogą utrudnić jazdę kierowcom z tyłu (gdy śnieg spadnie z dachu) lub nam samym (gdy śnieg oderwie się z pokrywy silnika). Pamiętajmy, by śnieg usunąć także ze świateł.

Osusz dywaniki gdy kończysz jazdę, można to zrobić albo szmatą zaraz po zgaszeniu samochodu, albo przed rozpoczęciem jazdy, gdy woda jest zamarznięta. Jeżeli będziemy jeździć z wciąż mokrymi dywanikami, w aucie może zawilgotnieć elektronika.

Co zrobić żeby szyby od wewnątrz nie były zamarznięte? Wystarczy jakiś czas przed dojechaniem do celu wyłączyć ogrzewanie, a po zaparkowaniu - otworzyć na kilka chwil drzwi i przewietrzyć auto. To sprawi, że z wnętrza usunięta zostanie para wodna, która potem osadzałaby się na szybach i zamarzała.

Ciśnienie w kołach . Jeżeli ciśnienie będzie różne z dwóch stron samochodu, zwiększa się prawdopodobieństwo poślizgu.

Silnik Diesel - zalecamy przed zimą: test świec żarowych, wyminą filtra paliwa oraz test sprawności akumulatora.