Klima serwis - sprowadzanie auta z niemiec .com

tel +48 504-026-375

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serwis Klimatyzacji Augustów, podróżuj w przyjemnym chłodzie

 

Serwis klimatyzacji samochodowej to usługa polegająca na konserwacji, naprawie i regulacji układu klimatyzacji w samochodach osobowych i dostawczych. Celem serwisu jest utrzymanie właściwej pracy układu i zapewnienie optymalnej wydajności oraz komfortu jazdy. W ramach serwisu możemy wykonać następujące czynności:

☎ +48 504 026 375

 

Serwis okresowy

Serwis okresowy klimatyzacji to regularne przeglądy i konserwacja układu klimatyzacji w samochodzie. Celem jest utrzymanie właściwej pracy układu i zapewnienie optymalnej wydajności układu oraz komfortu jazdy. Serwis okresowy powinien być wykonywany co najmniej raz w roku, aby zapobiegać awariom i utrzymać właściwą jakość powietrza w kabinie samochodu. Podczas przeglądu klimatyzacji możemy wykonać następujące czynności:

Czyszczenie i dezynfekcja układu klimatyzacji
Wymiana filtra kabinowego powietrza
Kontrola szczelności układu i Uzupełnianie czynnika chłodniczego
Kontrola stanu sprężarki i innych elementów układu

Regularne serwisy okresowe są ważne dla utrzymania zdrowia i bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów, ponieważ pomagają w utrzymaniu właściwego mikroklimatu w kabinie samochodu i zapobiegają rozwijaniu się bakterii i grzybów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Serwis okresowy klimatyzacji to także dobra okazja do wykrycia potencjalnych usterek i zapobiegania poważnym awariom układu.

 

Ozonowanie wnętrza pojazdu, Odgrzybianie

Dlaczego warto ozonować samochód?
Rozlany napój, dym papierosowy, przewożenie zwierząt, zbyt rzadkie oczyszczanie klimatyzacji – jest wiele czynników, które mogą sprawić, że w kabinie zacznie nieprzyjemnie pachnieć. Ozonowanie samochodu to proces, który przywróci świeżość kabinie. Na czym polega ta metoda dezynfekcji?

Czym jest ozonowanie samochodu? Jest to proces dezynfekcyjny, czyli dogłębnie oczyszczający. Polega na rozprowadzeniu po kabinie auta cząsteczek ozonu.

Jest to gaz o silnych właściwościach utleniających, który dotrze do każdego zakamarka wnętrza. Podczas procesu dekontaminacji samochodu, ozon utlenia zanieczyszczenia, doprowadzając do ich rozpadu na mniej złożone cząsteczki. Jedyną pozostałością po ozonie jest tlen.
Ozonowanie odgrzybianie klimatyzacji samochodwej augustow
Ozonowanie jest przyjaznym dla środowiska i nieszkodliwym dla człowieka sposobem na pozbycie się bakterii, wirusów, zarodników grzybów, roztoczy, pleśni i alergenów innego typu. W związku z tym, zastosowanie tej metody jest zalecane także jako sposób neutralizacji koronawirusa. Ozon jest 50. razy bardziej skuteczny pod względem odkażania od chloru.

Usuwanie szkodliwych czynników jest istotne nie tylko ze względów zdrowotnych. Ozonowanie klimatyzacji i reszty kabiny samochodu umożliwia likwidację nieprzyjemnych zapachów, nie tylko pochodzenia naturalnego, ale też sztucznego. Dzięki tej metodzie z wnętrza pozbędziemy się woni papierosów, zwierząt, jedzenia.

Jak wygląda i ile trwa proces ozonowania?

Sam proces ozonowania samochodu trwa zazwyczaj do godziny. Może zając mniej lub więcej czasu, w zależności od tego, jak bardzo intensywny jest zapach, który chcemy usunąć. Zanim jednak przystąpimy do dekontaminacji, musimy przygotować wnętrze pojazdu.

Z kabiny powinniśmy się pozbyć źródeł nieprzyjemnej woni. Może się to wiązać z wytrzepaniem dywaników, umyciem deski rozdzielczej, praniem tapicerki samochodowej. Należy też wyrzucić wszystkie śmieci.

 

Diagnostyka i naprawa systemu klimatyzacji automatycznej

 

 

Oprócz serwisu okresowego, klimatyzacja samochodowa może wymagać innych napraw w zależności od stanu i wieku układu. Niektóre z najczęstszych napraw klimatyzacji to:

Naprawa lub wymiana sprężarki - Sprężarka jest sercem układu klimatyzacji i odpowiada za kompresję i sprężanie czynnika chłodniczego. Uszkodzenie sprężarki może prowadzić do awarii układu i wymaga szybkiej naprawy.

Wymiana chłodnicy - która jest częścią układu, odpowiada za odprowadzanie ciepła i schładzanie czynnika chłodniczego. Uszkodzenie chłodnicy może prowadzić do awarii układu i wymaga szybkiej naprawy.

Naprawa lub wymiana wentylatora - Wentylator jest odpowiedzialny za przepływ powietrza przez chłodnicę i odprowadzanie ciepła z układu. Uszkodzenie wentylatora może prowadzić do awarii układu i wymaga szybkiej naprawy.

Naprawa lub wymiana elektrycznych elementów układu, takich jak termostat, przekaźnik czy czujnik ciśnienia - Te elementy odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu klimatyzacji i w przypadku uszkodzenia, wymagają szybkiej naprawy.

W przypadku poważnych usterek klimatyzacji, konieczne może być wymontowanie i rozebranie układu, aby zidentyfikować i usunąć źródło problemu.